Forumul Oficial e-Sim Romania

AcasaCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

INTRO Enigma Event

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Profile link : http://secura.e-sim.org/profile.html?id=13889

MesajSubiect: INTRO Enigma Event   Sam Feb 23, 2013 3:37 am

Pentru cei care nu stiu, exista un nou concurs in e-Sim si anume Enigma Event.

Enigma event este un concurs menit sa ne starneasca intelectul, deoarece implica rezolvare de coduri criptate, fie ele in codul Morse, Limbajul Braille sau alt fel de variante de codare a mesajelor.
Acum multi dintre voi se gandesc:
"- Dar de ce sa ma chinui eu sa descifrez codurile......mi ece imi iese in afara de timp pierdut?"
Pai nu e chiar asa,pe langa faptul ca te distrezi incercand sa rezolvi cazurile si te mai desparti de rutina zilnica din e-Sim, bineinteles ca exista si premii:

Locul 1: 100 GOLD si 3 medkits.
Locul 2: 50 GOLD si 2 medkits.
Locul 3: 25 GOLD si 1 medkit.

Dar, ca in orice concurs realizat vreodata de Echipa e-Sim exista si REGULI*care trebuiesc respectate indeaproape :

1. Fiecare cetățean și membru al personalului pot participa la eveniment (cu excepția QBA, iPSiArt și Bato_Usai).
  2. Răspunsul poate fi trimis numai prin formularul adecvat, răspunsurile trimise prin mesajele private,IRC, etc. nu vor fi valabile.
  3. După publicarea articolului cu sarcina, cetățenii au ~ 24 ore pentru a trimite un răspuns. Răspunsurile trimise mai târziu, vor fi respinse.
  4. Fiecare participant la eveniment poate trimite un singur răspuns la fiecare sarcină. Toate duplicatele vor fi ignorate. Deci, nu te grabi!
  5. Toate mesajele vor contine numai litere ale alfabetului din limba engleză.
  6. Toate semnele de punctuație și numere nu trebuie să fie descifrat sau modificate în orice fel (cu toate acestea ele trebuie să fie puse în răspuns!).
  7. Asigurați-vă că a-ti verificat raspunsul, pentru ca orice eroare tipografică va duce la respingerea răspunsului (atenție la majuscule).
  8. Castigatorii vor fi cetățenii care vor oferi cel mai mare număr de răspunsuri corecte. În cazul în care scorurile vor fi aceleași, vor fi sarcini suplimentare. Nu poți câștiga în ambele servere, astfel trimiteti link-ul dvs. de profil de pe serverul in care doriți să obțineți recompensa !
  9. Ne rezervam dreptul de a face sarcini suplimentare, dacă numărul de câștigători va fi prea mare.

* Regulile au fost traduse cu exactitate dupa cele emisa de Echipa e-Sim

Acum pentru cei carora le este mult prea greu sa isi dea seama cum se descifreaza CODURILE, dar doresc sa se inscrie in concurs, am pregatit un mic program si anume ROT care speram ca o sa va ajute, chiar daca nu de tot dar macar partial in rezolvarea cazurilor.

Bafta Tuturor si SPOR LA TREABA !!!!
Sus In jos
http://e-sim-romania.wikiforum.ro
FanTeZy

MesajSubiect: Re: INTRO Enigma Event   Lun Feb 25, 2013 5:22 am

buna asta...cu event enigma...bagati raspunsurile Razz
Sus In jos
BattleHero

MesajSubiect: Re: INTRO Enigma Event   Lun Feb 25, 2013 5:35 am

Very Happy degeaba le bagam acum...ca doar cazurile 6/7 mai sunt valabile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: INTRO Enigma Event   

Sus In jos

INTRO Enigma Event
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 5.45.182.227:7777 Se dau admine/masinii/leadere event nonstop!!!!!!Veniti!
» IP:89.46.222.150 [10 0N -> LeveL UP + 100k + Derby Event]
» VibePlay:GodFather [0.3x] 93.119.26.247:7777 Cel mai frumos server de Godfather din Romania cu staff profesionist, event-uri foarte interesante si activitati captivante. Va asteptam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Secura :: Event ENIGMA-
Mergi direct la: